logo

5 příčin selhání týmu

Body: 2, Hodnocení: 80 %

20.01.2021

5 příčin selhání týmu

Kniha 5 příčin selhání týmu od Patricka M. Lencioniho popisuje doslova 5 příčin selhání týmu, tudíž název je velmi doslovný. Autor popisuje těchto 5 příčin jednu po druhé, kde ze všech příčin udělal pyramidu, která vypadá takto:

Jak autor v knize uvádí, s čímž se ztotožňuji, že pokud nefunguje jeden dílek pyramidy, tak ty ostatní také nemohou být funkční. Uvedu to na příkladu. Pokud je v týmu nedostatek důvěry, tak se v něm vyskytuje i obava z konfliktu, jelikož si jeho členové nevěří, a tudíž se obávají případného konfliktu. Autor tuto situaci popisuje v knize tak, že pokud je v týmu důvěra, tak se nebojíme, že pokud řekneme něco kritického, tak se daný člověk, na koho je to mířené neurazí.


Myslím si, že s těmito pěti příčinami se potýká každý začínající, ale i klidně dlouhodobě fungující tým. Na začátku našeho studia v Tiimi akatemia se nejedna z těchto příčin u nás určitě vyskytovala. Myslím si ale, že díky přečtení této knihy a následné diskuzi se toho mnoho zlepšilo. Neříkám, že jsme nyní dokonalý tým bez jakékoliv vady, ale rozhodně nám tato kniha velmi pomohla a díky ní jsme si vytvořili také tzv. safe place. Safe place je pojem, který popisuje místo, kde se nikdo nebojí vyjádřit svůj názor a všichni se cítí bezpečně.


Knihu určitě doporučuji všem začínajícím podnikatelům, ale i lidem, kteří se pouze o podnikání zajímají. Týmy se vytváří nejen v podnikatelském světě, ale i kdekoliv jinde, tudíž si tuto knihu může přečíst a něco si z ní odnést kdokoliv.

Kniha: 5 příčin selhání týmu, Autor: Patrick LencioniHodnocení (80 %%):

Nový komentář:Komentáře (1):Jana Švecová - 24.01.2021 - 14:55


Klidně zkus do svých esejí přidat konkrétní poznatky - Co nám brání v tom být dokonalým týmem? Na jakých vadách můžeme zapracovat? Kde máme prostor pro rozvoj?

Další eseje:

Kategorie: Marketing

Body: 0

28.02.2021

Kategorie: Učení

Body: 2

22.02.2021

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

22.02.2021