logo

Dialog: umění myslet společně

Body: 3, Hodnocení: 100 %

20.01.2021

Knihu jsem četl před přijímacím řízení do programu Inovativní podnikání, protože dílo bylo zmíněné ve specifikacích, jak bude část přijímacího řízení probíhat. Má motivace byla čistě z tohoto důvodu. To jsem ještě nečekal, jak moc mě kniha osloví a jak moc mi změní život. Nyní čtu knihu znovu a s tím vedu Learning cell (LC) pod názvem Dialog2, kde mám každý týden připravenou prezentaci na danou kapitolu. Záznam z LC pak poskytuji celé Tiimiakatemia Prague, protože znalosti z knihy jsou přímo esenciální ke správnému chodu naší komunity.


Nebudu zde psát výklad celé knihy, protože by to bylo na mnoho stran, zároveň už je v esej bance pár esejí, které detailně popisují obsah díla a navíc si zájemci mohou poslechnout mé video prezentace na následujícím odkazu. https://drive.google.com/drive/folders/1o_WGZu2kLfrXBxLMaIglQGokYRFeUdTl?usp=sharing Až dokončím svůj „výzkum“ dialogu, přidám do esej banky kompletní dílo. Nyní zde budu radši psát o tom, jak mě kniha ovlivnila, aby případní zájemci věděli, co mohou od knihy očekávat.


Jak mě kniha obohatila a co to změnilo?

Dílo Williama Isaacsa mi zcela změnilo pohled na svět, otevřelo mi oči a ukázalo kolik toho ještě nevím o světě. Díky praktikám a mentálním modelům, které mi kniha předala, mám lepší vztahy s mou rodinou i okolím. Dříve jsem se velmi často hádal s kým se jen dalo a teď jsem jako vyměněný, nahlížím na situace v životě z mnoha různých pohledů a hlavně s klidnou a tichou myslí. Jsem otevřený každému názoru a už nemám potřebu měnit názory ostatních. Po přečtení cítím propojení s celkem, a tak je můj život více souvislý. Věřím v Dobro, Pravdu a Krásu. Praktiky obsažené v knize mi pomáhají komunikovat s okolím způsobem, který rozpouští konflikty a problémy. Díky dialogu vím, jak řešit i ty nejsložitější situace, a tak můj život probíhá klidně a plynule.

Věřím, že dialog je nástroj, který může změnit způsob, kterým žijeme jako společnost. Proto pokračuji ve svém „výzkumu“ dialogu, který chci šířit po světě. Díky tomu se bude šířit Dobro, Pravda a Krása. 

Kniha: Dialogue: The Art Of Thinking Together, Autor: William IsaacsHodnocení (100 %%):

Nový komentář:Komentáře (1):Jana Švecová - 05.02.2021 - 07:45


Nemám co dodat :-). Teorii aplikuješ do praxe, jsem toho svědkem na každé TS. A na každé LC probíráme horem dolem naše perspektivy. Těším se na Tvou souhrnnou esej :-D a velice Ti děkuji za přínos, který jsi tím do Tiimi přinesl. Když čtu o změně, která se díky knize udála v Tvém životě, hřeje mě pocit, že TOHLE má smysl... Děkuji!

Další eseje:

Kategorie: Marketing

Body: 0

28.02.2021

Kategorie: Učení

Body: 2

22.02.2021

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

22.02.2021