logo

Od nápadu k podnikatelskému plánu

Body: 2, Hodnocení: Zatím neohodnoceno :(

 Pokud člověk přemýšlí, kterou knihou začít svůj zájem o podnikání, je tato kniha dobrou volbou. Spojuje dohromady přehled základních pojmů a technik, pro lajka srozumitelný jazyk a v neposlední řadě četný zástup praktických příkladů na známých značkách i jménech. Zároveň je skvěle strukturovaná a přehledná, na konci každého bloku je shrnutí hlavní myšlenky či principy popisované metody.

               Celá kniha je plná faktických informací, proto aby tato esej nebyla z velké části formou výpisků a rozborů konkrétních technik, metod a pojmů, zmíním jen několik zajímavých myšlenek, které mi (kromě několika papírů výpisků) kniha zanechala. Velmi přínosnou a zajímavou pro mě byla počáteční část knihy zabývající se hledáním nápadu a zjišťování jeho realizovatelnosti. Dobrý nápad a kvalitně propracovaný podnikatelský plán jsou podle mě pomůckou na cestě k úspěšnému projektu a zároveň eliminují rizika neúspěchu.

               Kniha řeší náš podnikatelský záměr od A do Z. Pracovat sám nebo s někým? Kolik budu muset investovat (času i financí)? Jaké metody kdy použít? Jak takový podnikatelský plán vůbec vypadá?

               Určitě se budu ke knize pravidelně vracet a vím, že po ní mohu sáhnout v momentech, když si potřebuji osvěžit některé metody a postupy.  

">

Kniha: Od nápadu k podnikatelskému plánu, Autor: Ivana Svobodová, Michal AnderaHodnocení (Zatím neohodnoceno :(%):

Nový komentář:Komentáře (1):Adam Šulc - 26.01.2021 - 19:11


Věřím, že tuto knihu využiješ při začátku ve vaší týmové společnosti při vytváření prvních podnikatelských plánů. V eseji mi ale chybí reflexe na využité metody z knihy. Vyzkoušela jsi už nějaké? Pokud ano, tak jak se ti osvědčily? Našla jsi v knize nějaké nové pojmy ze světa podnikání?

Další eseje:

Kategorie: Marketing

Body: 0

20.09.2023

Kategorie: Management

Body: 1

19.09.2023