logo

Od nápadu k podnikatelskému plánu

Body: 2, Hodnocení: 80 %

23.10.2019

Můj názor na knihu obvykle píšu na konci eseje. Tohle je moje vyjímka, jelikož kniha není tolik zabávná a připomíná učebnici na střední škole, tak i tahle esej nebude tolik výživná, ale kniha obsahuje spoustu nutných teoretických znalosti a vím, že je do budoucna využiji v praxi. Jsem toho názoru, že někdy musíme dělat věci, které nejsou až tak zajímavé a nebaví nás, aby jsme zbytek života mohli strávit tím, co nás opravdu baví a má smysl. Kniha je také dobrá v tom, že je přehledná, tudíž se ke knize a jednotlivým tématům mohu kdykoliv vrátit. 


Od nápadu k podnikatelskému plánu je kniha od Ivany Svobodové a Michala Andery, kteří působí na Katedře podnikání Vysoké škole ekonomické v Praze. 


Podnikat sám nebo s někým? Proč vlastně chci podnikat a mám na to? To jsou otázky, které si často klademe při myšlence na náš budoucí byznys a v kniha na ně smysluplně odpovídá. Autoři píší o základních principech úspěšného podnikání, ale i o tom, jak vlastně takový nápad vymyslet. Činnosti jako jsou brainstorming, metoda 6_8_5 nebo painstorming tam jsou krásně vysvětleny a musím se přiznat, že mi to dost pomohlo při hledání nových nápadů.


V knize se také píše o realizovatelnosti nápadu, podnikatelských příležitostech. Kladen důraz je i na potřeby zákazníka, výzkumy a principy moderních metod rozvoje nápadu. Design thinking, lean startup nebo lean canvas jsou pojmy, které jsem před tím neznal a teď jim rozumím.


Nejvíc se však kniha zaměřuje na problematiku podnikatelského plánu. Podrobně popisuje jednotlivé části byznys modelu jako je například finanční plán, marketing, personální zabezpečení, analýza konkurence a podobně. Velkou výhodou této knihy jsou příklady podnikatelských plánů, včetně ukázky cashflow a účetnictví.


Díky za dočtení a u další eseje ahoj!">

Kniha: Od nápadu k podnikatelskému plánu, Autor: Ivana Svobodová, Michal AnderaHodnocení (80 %%):

Nový komentář:Komentáře (1):Václav Švec - 06.11.2019 - 10:58


Zdendo, tahle kniha vážně není moc zábavná, ale je to dobrý začátek k proniknutí do základů problematiky podnikání. Dobrý výběr! ;) Líbí se mi ta část, kde popisuješ, jaké techniky jsi objevil a chceš využít v budoucnu. Neboj se vkládat do svých esejí více vlastních zkušeností s tím, co se v knize dozvíš. Klidně je i prověř v praxi, třeba tebou zmíněné techniky při hledání nových nápadů v týmu.

Další eseje:

Kategorie: Učení

Body: 0

16.09.2021

Kategorie: Podnikání

Body: 0

16.09.2021

Kategorie: Podnikání

Body: 0

15.09.2021