logo

Proč jedničkáři pracují pro trojkaře

Body: 2, Hodnocení: 96 %

15.01.2020

Proč jedničkáři pracují pro trojkaře


Robert T. Kiyosaki




Motivace k přečtení


Kniha byla doporučena jako literatura ke zkouškám. A i když si myslím, že Kiyosakiho myšlenky jsou často hodně vyhrazené proti určité skupině, tak mě vždy jeho kniha nutí přemýšlet a zacházet v tématech do větší hloubky, než do které chodí v knize on sám.



Co se mi v knize líbilo


Jelikož mě baví ekonomie, baví mě zkoušet řešit ekonomické problémy, kterým svět, stát, firmy i domácnosti čelí, tak tato kniha mi dala spustu nových témat, nad kterými hodiny přemýšlím, zacházím do hloubky a snažím se vykrystalizovat svůj vlastní názor. Ty témata, které mě zaujala jsou například inflace vs spořící účet, zlatý standard nebo role centrálních a komerčních bank. 


Dále souhlasím s autorem, že by na školách mělo být více finančního vzdělání, aby na světě bylo co nejméně finančně negramotných lidí, kteří mohou ublížit nejen sobě. 


Kiyosakimu musím vyseknout poklonu za to, jak krásně umí ne úplně jednoduché věci vysvětlit. Například druhy příjmů, druhy inteligencí nebo druhy dluhů (špatný a dobrý).


Otravovalo mě, že se v knize toho hodně opakuje, například myšlenka je v knize uvedena například desetkrát. Uvědomil jsem si ale, že mi to pomáhá si tyto myšlenky, názory a citace více ukládat v hlavě. 


Zaujaly mě citace úspěšných osobností.


Líbí se mi myšlenka “pozitivního myšlení”, kdy Kiyosaki říká, že by jsme si měli dávat vysoké cíle a tvrdě si za nimi jít. V knize nabádá k tomu, aby jsme se stali majiteli firem nebo investory. Přiznám se, že takové cíle mám. 


Poslední věc, kterou bych rád vyzdvihl je ta, že jsem se v knize dozvěděl něco nového o ekonomické historii a připomněl pár pojmů, které jsem předtím zapomněl. 



Co se mi v knize úplně nelíbilo


Dává se v knize hodně příkladů, které jsou z USA. V ČR je to úplně jinak, tudíž se z mnoha informací nedá úplně vycházet. Princip je ale podobný.


Dále tu je hodně informací a rad pro rodiče, které jsou pro mě asi v tuto chvíli zbytečné. Do budoucna však dobré.



Slovník pojmů, které jsem předtím neznal


Emocionální inteligence = schopnost zamýšlení nad sebou a pohledu do sebe


Jazyk pěnez = základní slova, které se ve světě byznysu používají (podmínka úspěchu)


Cashflow kvadrant = rozdělení čtyř základních skupin -> zaměstnanci, OSVČ, majitelé firem, investoři



Závěr


Jsem rád, že jsem tuto knihu přečetl celkem rychle. Bavila mě a dala mi nové poznatky, ale více, jak už jsem zmiňoval na začátku své eseje, filozoficko-ekonomické tématata, nad kterými můžu přemýšlet, a tak se i nadále z této knihy učit. Ještě jednou bych rád pochválil Kyiosakiho za jednoduché vysvětlení složitých věcí. V praxi ji použiju hlavně z hlediska mého myšlení, kdy musím nadále přemýšlet jako snílek, ale i tvrdě pracovat.

Kniha: Proč jedničkáři pracují pro trojkaře, Autor: Robert T. Kiyosaki



Hodnocení (96 %%):

Nový komentář:







Komentáře (1):



Václav Švec - 16.01.2020 - 16:53


Těším se na ATP model, kde knihu použiješ - hlavně ten způsob myšlení (ale můžeš i nabyté pojmy). ;)

Další eseje:

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

29.12.2024

Kategorie: Marketing

Body: 3

29.12.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

28.12.2024