logo

Tajná řeč těla

Body: 1, Hodnocení: 50 %

15.04.2020

Tuto knihu jsem si zakoupila v Levných knihách, jelikož mám potřebu číst u jiných lidí jejich myšlenky, proč se zrovna v tu chvíli takhle chovají a odhalit jejich tajemství. Také jsem si ji zvolila z důvodů, které mi byly řečeny při Hot Seatu. Když jsem se dozvěděla, že se bojím mluvit a prosadit si své názory, rozhodla jsem se s tím něco udělat. Byla jsem ráda za všechnu zpětnou vazbu, kterou jsem od všech dostala, jelikož s tímto problémem bojuji delší dobu. Chybí mi dostatek sebevědomí a doufala jsem, že tato kniha s názvem „Tajná řeč těla“ mi pomůže mé sebevědomí pozvednout. 


Musím říct, že autor knihy to vymyslel velice dobře, jelikož čtenáře donutil, aby si přečetli knihu opravdu celou. Když jsem začala číst a dostala jsem se k něčemu zajímavému, tak se tam pak vždy psalo, že více se dozvíte ve 14 kapitole. Pak jsem si přečetla zase něco zajímavého a zbytek byl rozvitý až v 15 kapitole a takhle to bylo třeba nejméně 7x. Trochu jsem u toho pěnila, ale nakonec jsem se dostala ke všemu.


V knize je obsaženo spoustu zajímavých věcí. Ať už od techniky managementu působivosti, signálů lásky, anatomie setkání, skryté síly stisku ruky, úspěšné sebeprezentace až ke správnému čtení druhých. 


Nevěděla jsem spoustu věcí. Jako třeba jak správně podávat ruku při setkání s důležitou osobou. Jak ji dát najevo, že pánem domu/šéfem v rajónu jsi ty a ne on nebo jak silný stisk ruky má být.


Věděli jste taky, že je velice důležitý první dojem? A víte, kvůli čemu je to tak důležité? Na první dojem, který si druzí zapamatují, stačí pouze 4 minuty. Záleží na spoustě okolnostech, jako třeba jak se usmíváte, váš výraz ve tváři, co řeknete a jak podáváte ruku na seznámení. Také je třeba velice důležité, jak se cítíte. Nezáleží úplně na vašem vzhledu, ale jde i o to, jak se cítíte vy. Pokud nejste nějaký den ve své kůži, máte náladu pod psa a čeká vás zrovna důležité jednání. To vše se přenáší i na druhé. Někteří mají větší vcítění do druhého a může to dopadnout špatně.


Samozřejmě když jdete na pohovor nebo máte důležité jednání, hledí se i na váš vzhled. Spousta lidí a hlavně muži, zapomínají na špatně vyčištěné boty.  Hledí se i na upravené nehty, jak vypadá vaše pleť (z ní se dá odhalit, jak se stravujete a zda se věnujete sportu). Není dobré jít na pohovor celý v černé barvě nebo naopak mít křiklavé barvy.


V knize vám také radí, jak využívat správně oční kontakt. Není dobré na osobu, s kterou mluvíte, zírat po celou dobu rozhovoru. Zároveň zas nevynechávejte tolik oční kontakt. Pozorováním letadel na obloze nebo co dělají ostatní lidé v kavárně, tím dáváte osobě, která vám zrovna vypráví příběh, že vás to nudí a nezajímá.


Knihu bych doporučila všem, kteří se zajímají o chování lidí, jejich reakce nebo zkoumají co si můžou myslet. V knize je spousta vysvětlení a zajímavě napsaných pokusů. Dozvíte se, co jaký úsměv znamená, jak odhalíte osobu, které se líbíte. Můžete také odhalit osobu, která vám lže nebo vyvést z míry jednatele s kterým chcete uzavřít obchod a přesvědčíte ho, aby s vámi obchod uzavřel.Knížka mi dala dost zabrat, jelikož je pro mne těžší na čtení doma, ale opravdu tam je spousta zajímavých průzkumů a pokusů na lidech. Odnáším si z ní hlavně 31 pravidel úspěšné řeči těla.

Kniha: Tajná řeč těla, Autor: D. LewisHodnocení (50 %%):

Nový komentář:Komentáře (1):Václav Švec - 23.10.2020 - 13:02


Jak jsi použila to, co ses v knize naučila? Fungovalo to? Proběhla reflexe po přečtení knihy a vyzkoušení technik? Jak techniky dopadly v praxi?

Další eseje:

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

17.10.2021

Kategorie: Duchovní růst

Body: 0

17.10.2021