logo

Malý princ

Body: 2, Hodnocení: 80 %

01.12.2020

Proč jsem si vybral právě tuto knihu?


Malého prince jsem četl už jako malý, tudíž mám s touto knížkou spojený pocit dětství. Dlouho jsem přemýšlel jakou knihou ze seznamu mám začít, nakonec jsem se rozhodl pro Malého prince. Mé rozhodnutí plyne nejen z nostalgických důvodů, ale i z praktických důvodů. Eseje jsem chtěl začít psát již dříve, proto jsem se rozhodl začít kratší knihou, kterou znám a je lehká na čtení.


Mé myšlenky


Myslím si, že kniha nutí člověka přemýšlet nad skutečným významem příběhu, ač se může zdát relativně jednoduchý vzhledem k jeho zábavné formě, skrývá hluboké myšlenky. V případě Malého prince je to příběh samotný, který popisuje jistou cestu za odpovědmi formou cestování a seznamování se s novými lidmi. Příběh je plný metafor jako láska, přátelství a celkově přístupu k životu, také popisuje kontrast mezi dětským a dospělým světem formou, kdy nám vyobrazí jak čistě je svět vnímán dětskou optikou.


Kniha mě od naposledy co jsem ji četl, oslovila z jiného úhlu, ve smyslu že jsem vnímal jisté situace jinak a díval se na ně z jiných úhlů pohledu. Právě tuto myšlenku si spojuji s mým studiem a celkově životem, kdy je potřeba být otevřeny více pohledům na věc a ne se konzervativně držet toho svého.Co se mi na knize líbilo?


Na knize jsem shledal velmi příjemnou její lehkou formu, tím myslím že příběh se může zdát až pohádkový, přesto že se jedná a běžný život. Dále se mi líbilo, že kniha ve své podstatě popisuje dospívání, formou kdy se jedinec obohacuje a učí na své cestě životem.


"Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si na to pamatuje."

Z daného citátu si já osobně odnáším, že je potřeba i nadále zažívat věci a tvořit vzpomínky, na které nezapomenu.Závěr


Jsem rád, že jsem se k tomu dostal a začal s esejemi. Časově jsem neodhadl, jak náročné bude vymyslet vybalancované řešení stručného popisu knihy současně se propojením knihy a mého reálného života. Hlavní myšlenku co si odnáším z této knihy je, že musíme být otevřeni rozdílným i opačným pohledům na věc. Nebrat věci jako kritiku, ale jako prostor pro zlepšení.


Kniha: Malý princ, Autor: Antoine de Saint-ExupéryHodnocení (80 %%):

Nový komentář:Komentáře (1):Jana Švecová - 18.01.2021 - 16:00


Gratuluji Ti k první eseji! Sice zahřívací kniha, ale není na ní úplně jednoduché napsat esej, ve které je možné reflektovat na podnikání, práci v týmu, apod. Přesto si dokázal vypíchnout myšlenky, které jsou hodnotné pro schopnost vést dialog, tzn. schopnost týmového učení!

Další eseje:

Kategorie: Podnikání

Body: 2

17.07.2024

Kategorie: Duchovní růst

Body: 2

15.07.2024

Kategorie: Učení

Body: 2

13.07.2024