logo

Uf... to bylo velké sousto

Body: 3, Hodnocení: 60 %

Proč jsem si knihu vybral?


zcela upřímně jsem se ke knize dostal skrze Dana Launu, který mi ji poslal jako audioknihu na poslouchání během pracovních cest v autě. To Dan ale netušil, jak moc mi zavařil, protože to není úplně jednoduchá kniha. Musel jsem několikrát zastavovat a přemýšlet nad myšlenkami, které jsou knize představovány. Určitě si knihu musím pustit ještě jednou, abych mohl vstřebat 100% všechny pravidla


Co jsem si z knihy odnesl?


Tak 1. jsem si odnesl spoustu myšlenek a pohledů na svět, které mi před tím scházeli a taky jsem si díky ní začal uvědomovat své kvality a zároveň kvality lidí kolem mě. Začal jsem uvažovat jinak.. pečlivěji si vybírám lidi kterým věřím, lidi se kterými chci spolupracovat a lidi, které chci pravidelně vídat.


Kniha je obecně rozdělena na 64 pravidel. Napíšu pár z nich, které mě opravdu zaujali:


Velmi mě zde zaujala myšlenka, kterou se nyní snažím řídit a to ta, že každý je 100% zodpovědný za své činy měl by se podle toho chovat, a měli bychom se ptát vždy sami sebe na důvody proč a jak se mi to povedlo. Hlavně se musíme zbavit všech výmluv, protože jimi akorát ubíjíme své úspěchy. s tím se pojí rovnice, kterou autor v knize představuje, U+R=V (U je událost, R je reakce a V je výsledek). Rovnice znamená, že výsledek neovlivní nic než naše reakce, protože událost je daná a tu ovlivnit nemůžeme.


Cíl téma jež mě také velmi zasáhlo, protože když mám nějaký svůj úkol/cíl, tak se ho už teď snažím mít někde napsaný / vylepený, abych na něj pravidelně viděl a vštipoval si ho tím do hlavy. Sám na sobě už teď vidím nějakou změnu.


Rady hledejte je tam, kde je to kompetentní. S tímhle pořád bojuji.. a to primárně v osobním životě, chodím pro rady totiž tam, kde mi ten člověk není schopen odpovědět dostatečně aby mi pomohl nebo abych dostal odpověď tak musím vynaložit nepřiměřené množství energie.


Jsme průměrem pěti osob, se kterými se stýkáme nejvíce. Hustá myšlenka ( :D ), nikdy jsem nad tím tak nepřemýšlel, a během poslouchání mi to začalo docházet. musíme se totiž obklopovat lidmi, kteří nás budou inspirovat a "nutit" posouvat se dál a nezatrnout.

Naučme se delegovat úkoly nebo činnosti, které nám nejdou, které nás nebaví nebo se v nich nechceme rozvíjet. Vybudujme si v životě "tým" lidí, kterým můžete delegovat naše úkoly, které oni dělají rádi, ale my je děláme neradi.


Naučte se říkat ne - za mě netřeba dál rozvíjet.. mám s tím sám velký problém


Vytvořte si skupinu 6-8 lidí, se kterými budete vést dialog na téma vašich úspěchu a neúspěchů, to vám pomůže se rychleji posouvat dál.

Všem naslouchejte s respektem, protože tím získáte spoustu lidí, kteří vám dají upřímnou zpětnou vazbu.


"Mnoho lidí utrácí peníze co nemají za věci, které nechtějí, aby udělali dojem na lidi, který nemají rádi.“, To ve zkratce znamená, že musíme správně pochopit peníze a jak s nimi pracovat, jak investovat, v knize zaznělo, že máme vždy minimálně 10% ze zisku investovat. Musíme si najít cíl proč vyděláváme a nevydělávat jen pro peníze.Závěr

Kniha mě přestala i během poslouchání několikrát bavit, asi to je tím, že ještě nejsem připravený na tak náročné knihy, plné rad a tipů jak být úspěšný. I přes toto všechno mi ale předala spoustu užitečných informací a dala mi velmi silný vhled na svět.

Kniha: Pravidla úspěchu, Autor: Jack CanfieldHodnocení (60 %%):

Nový komentář:Komentáře (1):Jana Švecová - 21.01.2021 - 11:03


Určitě doporučuji knihu poslechnout ještě jednou. Je v ní spoustu dalších zajímavých myšlenek. V této eseji mi chybí jakákoliv reflexe. Jaké z pravidel zkusíš v reálném životě aplikovat? Zkusil jsi již nějaké? Jak Ti funguje? Co se změnilo?

Další eseje:

Kategorie: Marketing

Body: 2

28.11.2023

Kategorie: Učení

Body: 2

28.11.2023

28.11.2023