Bohatý táta, chudý táta
Někdo tvrdí, že tato kniha by se měla stát povinnou četbou už v mladém věku každého finanční plánovače nebo kohokoliv, kdo se zajímá o to, jak se stát finančně nezávislým. Někdo ale tvrdí, že je to pouhé vymývání mozku a že kniha není ničím jiným než vymýváním mozků a propaguje tolikrát zmiňovaný ,,americký sen,, o finanční nezávislosti a je doporučeným čtením každé pyramidy, která profituje na lidské naivitě a hlouposti.
Ještě předtím něž jsem začal číst tuto knihu, jsem si našel na internetu pár recenzí a nevěděl jsem, co si mám o knize v závěru myslet. Nechápal jsem, proč někteří lidé píšou kladné hodnocení a jiní naopak to negativní. Po přečtení jsem to ale velmi rychle pochopil.
Kniha Bohatý táta, chudý táta má několik kapitol a autoři zde řeší různé aspekty bohatství. Do knihy jsou vkládány zážitky z dětství dvou chlapců. Vystupuje zde bohatý táta (muž, který vybudoval obchodní impérium i přesto, že nekončil střední školu) a chudý táta (velice vzdělaný a inteligentní člověk, ale chudý). Oba tito tátové jsou pro dorůstající chlapce inspirací, ale bohatý táta se stává jejich mentorem a učitelem na cestě k tomu, jak zbohatnout a stát se bohatým.
V knize se probírají témata jako:
- jak přemýšlejí a co dělají odlišně chudí lidé, střední vrstva a bohatí
- důležitost finanční inteligence a gramotnosti
- důležitost rozeznávání aktiv a pasiv
Kniha inspiruje a nabádá k vytvoření pasivního příjmu investováním do aktiv jako jsou nemovitosti nebo cenné papíry, ale také k rozvíjení finanční gramotnosti.
Pro mě to byla inspirující kniha plná skvělých myšlenek, která, věřím, mohla změnit život a pomohla nastartovat kariéru mnoha lidem. Teď už i chápu, proč jsou ke knize tak rozporuplné komentáře. Podle mě se zde odráží různé vrstvy lidí, kteří se s knihou setkaly a o kterých se v knize píše - proto to někoho tolik baví a jiného naprosto rozhořčuje.